hawkeyeretina

HAWKEYE PEDERSHAAB - dostawca innowacyjnych rozwiązań do produkcji prefabrykatów z betonu

Hawkeye Pedershaab jest wiodącym na świecie dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla branży producentów rur betonowych, studzienek włazowych i innych prefabrykatów.

Początki firmy sięgają XIX wieku: w 1877 roku w Danii działalność rozpoczęła firma produkcyjna Pedershaab Maskinfabrik, a w 1917 w USA zakład produkcyjny otworzył Henry Schmidgall, który później kierował firmą Hawkeye.

Od 1919 roku firma działa nieprzerwanie i ma na swoim koncie już ponad 1000 zrealizowanych projektów i instalacji na całym świecie. Urządzenia i instalacje oferowane przez HawkeyePedershaab sprawdzają się w każdym klimacie i są odporne na trudne i intensywne warunki atmosferyczne.

Sprzęt oferowany przez firmę jest najwyższej jakości, a proponowane rozwiązania umożliwiają wydajną i efektywną produkcję. Od nieskomplikowanych maszyn wolnostojących do w pełni zautomatyzowanych zakładów wykorzystujących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie elektroniki, robotyki i technologii sterowania, HawkeyePedershaab oferuje całą gamę rozwiązań.

Jest pionierem w branży: jako pierwszy budował automatyczne fabryki, jako pierwszy zaprojektował, wyprodukował i wprowadził na rynek trzystanowiskowe obrotowe maszyny do produkcji rur i studzienek włazowych oraz – jako pierwszy – zastosował technologię wibracji rdzeniowych, oraz – dzięki systemom PRIMA - jako pierwszy wprowadził automatykę linii obiegowej do produkcji wyrobów kanalizacyjnych typu wet cast.

W listopadzie 2017 Hawkeye Pedershaab ogłosił fuzję z BFS Betonfertigteilesysteme GmbH. Dzięki współpracy obie firmy umocniły swoją obecność w segmencie maszyn do produkcji rur i studzienek betonowych. Razem tworzą Dywizję Urządzeń i Automatyki Afinitas, która została utworzona w 2018 roku jako spółka matka dla tej infrastrukturalnej platformy.