Formwork pallets - transport technologies

FORMWORK PALLET

Formwork pallets are made as a structure from welded steel profiles with a forming surface that is ground smooth. The quality of the surface can be adapted to customer requirements. The size and type of precast concrete products and the plant concept determine the dimensions and maximum possible surface load of the pallets.

From the start until the unloading of the precast concrete product, the shuttering pallets are moved to the subsequent workstations within the circulation system and serve as a means of transport for the casing, reinforcement, built-in parts (fixings, fixtures, etc.) and concrete.

The formwork pallets pallets can be equipped with a fixed casing to optimise cycle time.

WÓZEK KRZYŻOWY I PRZENOŚNIK ROLKOWY

Wózek poprzeczny służy do poprzecznego przestawiania palety szalunkowej w obiegu. W tym celu para wózków poprzecznych przesuwana jest pod paletę szalunkową, która ma być transportowana i precyzyjnie pozycjonowana. Paleta jest podnoszona hydraulicznie i przesuwana do następnej pozycji. W nowej pozycji paleta jest opuszczana albo na bloki rolkowe, albo na bloki odstawcze. Wózek poprzeczny jest wtedy gotowy do przeniesienia kolejnej palety szalunkowej.

Palety szalunkowe są transportowane wzdłużnie przez system obiegu palet za pomocą przenośnika rolkowego. Przenośniki rolkowe Vollerta są tak skonstruowane, że nie ma ryzyka zgniecenia pomiędzy poszczególnymi blokami rolkowymi a paletą szalunkową.


VARIO SHIFT CENTRALNY WÓZEK DYSTRYBUCYJNY

Centralny wózek transferowy służy jako dystrybutor palet dla poszczególnych stanowisk cyklu. Idealnie sprawdza się przy produkcji wyrobów betonowych wymagających różnych czasów produkcji.

Centralny wózek transferowy rozdziela palety do różnych stanowisk pracy, doprowadzając je do kolejnego etapu produkcji w zależności od potrzeb. W ten sposób można uniknąć wąskich gardeł w logistyce, a palety mogą się wzajemnie wyprzedzać. Rozróżnia się pojazdy transferowe, które przemieszczają palety wzdłuż lub poprzecznie do kierunku jazdy. Rozmieszczanie palet może odbywać się ręcznie lub automatycznie.

SYSTEM TRANSPORTU BETONU

System transportu betonu zapewnia transport betonu z mieszalni do dystrybutora betonu. W zależności od układu produkcji nie zawsze możliwe jest zapewnienie betonowania w bezpośrednim sąsiedztwie mieszalni. Często wiele stanowisk produkcyjnych jest zaopatrywanych z jednej mieszalni za pomocą systemów transportu betonu.

W przypadku zapotrzebowania przenośnik kubełkowy może być uzupełniony o silos pośredni nad dystrybutorem betonu, który może działać jako kolejny dodatkowy bufor i jeszcze bardziej zwiększyć wydajność.

W zależności od konsystencji betonu rozróżnia się różne systemy przenośników kubełkowych - na przykład systemy przenośników kubełkowych przechylne lub i z wyrzutem dolnym.